Akce

Užitečné odkazy

Z Wiki OpenTX

Zde se pokoušíme shromáždit odkazy na užitečné informační zdroje k problematice OpenTx a věcem s tím souvisejícím. Pokud zde najdete nefunkční odkaz, nebo naopak víte o nějakém odkazu, který zde chybí, dejte vědět ve zdejší diskusi.

Registrace nového uživatele (registrace je nutná kvůli zamezení spamování


OpenTx

Oficiální stránka OpenTx


Logo OpenTx

Starší odkazy:



Stažení FW, hlášení chyb

Starší odkazy:


Manuály

Postupně se objevilo několik manuálů, které vznikají jako volné variace na původní francouzský, případně vycházejí z anglického (ale i českého :)). Nejpropracovanější je asi německý.

Další větev manuálů se objevila v souvislosti s FrSky Taranis. Ty jsou dost kvalitní, bohužel OpenTx na Taranis má oproti standardní OpenTx na T9X dost odlišností, takže je lze navzájem zaměňovat jen obtížně.

Seznam dokumentace na webu Open Tx

Manuálům je věnována na tomto webu samostatná stránka: Referenční příručka OpenTx .



Wiki

Trendem poslední doby je umisťování manuálů do různých wiki. Oficiální (francouzský) manuál OpenTx již ani v jiné formě neexistuje. Motivací k přechodu je většinou naděje, že se práce na dokumentaci zúčastní širší uživatelská veřejnost. No, zatím se to moc nepotvrdilo, uvidíme jak to bude u české wiki :).

Open Tx vývojářská wiki

Vývojářská wiki Open Tx

T9X

Taranis

Telemetrie FrSky



Videonávody

V souladu se současným trendem (podporujícím lineární pasivní vnímání a pokles gramotnosti) je dnes většina aktuálních informací ve videích.

OpenTx Companion

Videa od RC Studia:

OpenTx

Výběr videí o OpenTX:

T9X

OK-RiMr (R. Mrázek):

R. Scott Page: :

Taranis

OK-RiMr (R. Mrázek):

RC Studio:

R. Scott Page:



Diskusní fóra

openrcforums



HW úpravy vysílačů

T9X: Přehled obvyklých HW úprav

T9X: Připojení programátoru a nahrání FW

T9X: Instalace desky programátoru SmartieParts

Pokud se necítíte na to, pájet kabely na základní desku vysílače či napichovat kabely na konektory, je elegantním, i když dražším, řešením použití desky SP, která se připojuje na desku vysílače pomocí pozlacených odpružených kontaktních kolíčků. Připojení je snadno rozebiratelné a kupodivu dosti spolehlivé. Po připojení se vysílač programuje přes standardní mini USB kabel.

Update:
Deska SmartieParts 2.4 se v současnosti (1. 9. 2015) již doprodává. Nově nabízí výrobce nově 2 verze přídavných desek. Opět je lze připojit bez použití páječky. Levnější SmartieParts Basic neobsahuje (na rozdíl od původní přídavné desky Smartieparts) obvody pro ovládání podsvícení, zato je o cca $10 levnější ($21). Zajímavá je dražší verze desky ($69) SmartieParts 9Xtreme, která doplňuje T9X v podstatě na parametry Turnigy 9XR Pro, ev. i Taranise (včetně telemetrie a výkonnějšího procesoru).
Update II:
Zatímco deska Basic je s OpenTx použitelná, 9Xtreme vyžaduje úpravy ve FW a není v současnosti v OpenTx podporována.

T9X: Oprava po přepólování napájení

Videonávody od Richarda Mrázka

Richard Mrázek (známý pod nickem OK-RiMr) je osvědčený autor instruktivních videí, zejména týkajících se RC techniky a T9X zvlášť. Má i velmi zajímavá videa týkajicí se Open9x a OpenTx.



Stránky uživatelů OpenTx

České a slovenské

Anglické



Obecně užitečné odkazy pro RC modeláře

Modelářská fóra

Vysvětlení základních pojmů, návody pro začátečníky

Pozor, začátečník

Ostatní zajímavé stránky pro RC modeláře